ENGLISH: A BRIDGE TO THE WORLD

Dekoracje w postaci flag Wielkiej Brytanii

Language is the light of the mind.
John Stuart Mil

 15 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Języka Angielskiego, który przyniósł wiele emocji i zaangażowania zarówno wśród uczennic, jak i nauczycieli. Wychowanki aktywnie włączyły się w przygotowania do wydarzenia poprzez stworzenie dekoracji promującej różnorodne aspekty kultury krajów anglojęzycznych, co stworzyło niepowtarzalną atmosferę.

To wyjątkowe wydarzenie było okazją do zgłębiania wiedzy, doskonalenia umiejętności językowych oraz świetnej zabawy. Główną atrakcją dnia były quizy i konkursy, w których uczennice chętnie brały udział. Wszystkie miały szansę sprawdzić swoją wiedzę z zakresu gramatyki, słownictwa oraz kultury krajów anglojęzycznych. Quizy były podzielone na różne kategorie, co pozwoliło każdej wychowance na udział w konkursie dostosowanym do jej poziomu. Zwyciężczynie otrzymały atrakcyjne nagrody, co dodatkowo motywowało do udziału. Jednym z najbardziej emocjonujących momentów dnia było dyktando po angielsku. Uczennice musiały zmierzyć się z trudnym tekstem, który wymagał nie tylko dobrej znajomości ortografii, ale również umiejętności szybkiego i poprawnego pisania. Wesołym i trudnym zadaniem było czytanie tzw. „łamańców językowych”, z którymi nasze uczennice świetnie sobie poradziły.

DJA okazał się nie tylko doskonałą formą nauki, ale również integracji szkolnej społeczności. Dzięki zaangażowaniu uczennic i nauczycieli, wydarzenie to na długo pozostanie w naszej pamięci jako przykład udanej i owocnej współpracy całej społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że podobne inicjatywy staną się stałym elementem naszego kalendarza szkolnego.

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast