„MIĘDZYNARODOWE CZYTANIE NA POLANIE” CZYLI INTEGRACJA PRZEZ SZTUKĘ I POEZJĘ

Prezentacja czytelnicza naszej wychowanki Patrycji wiersza Jana Brzechwy pt. Kłamczucha

W dniu 11 czerwca 2024 roku w Bibliotece Publicznej w Kałuszynie odbyło się wyjątkowe wydarzenie w ramach realizacji kolejnej edycji „Międzynarodowego Czytania na polanie”. Była to edycja, która zjednoczyła różne grupy społeczne poprzez sztukę i poezję. W tym dniu, wychowanki Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Mrozach- Patrycja i Amanda, miały okazję aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta, malując twarze dzieciom i wspólnie z innymi mieszkańcami miasta celebrować literaturę.

W ramach wydarzenia miały miejsce liczne atrakcje, z których najważniejszym punktem programu było czytanie wierszy Jana Brzechwy. Poezja tego znanego polskiego poety zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych, a tym razem przyciągnęła różnorodną publiczność. W tegorocznej inicjatywie czytelniczej wziął udział Burmistrz miasta Kałuszyn, radni miasta, emeryci z Klubu Seniora. Wśród uczestników były również dzieci z Przedszkola Publicznego w Kałuszynie, które z ogromnym entuzjazmem przyłączyły się do zabawy i słuchały wierszy Brzechwy. Nasze wychowanki – Patrycja i Amanda miały nie tylko okazję malować twarze dzieciom, ale również nawiązywać relacje z innymi uczestnikami wydarzenia. Ich zaangażowanie pokazało, jak ważne jest włączanie młodych ludzi z trudnymi doświadczeniami życiowymi w działania społeczne i kulturalne. Całe wydarzenie przebiegło w atmosferze radości i wzajemnego szacunku, a uczestnicy mogli cieszyć się chwilą spędzoną razem.

Dzięki takim inicjatywom, jak „Międzynarodowe Czytanie na polanie” nasza społeczność ma szansę na budowanie więzi międzypokoleniowych i integrację różnych grup społecznych. Biblioteka Publiczna w Kałuszynie po raz kolejny udowodniła, że jest miejscem, gdzie kultura i literatura łączą ludzi, niezależnie od ich wieku i życiowych doświadczeń. Mamy nadzieję, że takie wydarzenia będą organizowane regularnie, przynosząc radość i edukację wszystkim mieszkańcom miasta.

Dziękujemy za zaproszenie.

 

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast