VI POWIATOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA POEZJI I PROZY BOLESŁAWA LEŚMIANA

W szyciu nic nie ma, oprócz szycia, więc szyjmy, póki starczy siły!
W życiu nic nie ma, oprócz życia, więc żyjmy aż po kres mogiły!
Bolesław Leśmian

W tym roku przypada 140 rocznica urodzin Bolesława Leśmiana, z tej okazji Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim zorganizowała Konkurs Pięknego Czytania Prozy i Poezji Bolesława Leśmiana, w którym wzięły udział trzy wychowanki naszej placówki.
Przygotowania do występu rozpoczęły się kilka tygodni wcześniej od wyboru odpowiedniego tekstu literackiego, pozwalającego w pełni ukazać możliwości interpretacyjne wychowanek. Ćwiczenia pięknego czytania zajęły dziewczynom nie jedno wolne popołudnie. 30 października odbył się etap szkolny konkursu, w którym wzięło udział osiem uczennic. W jury szkolnego konkursy zasiadł dyrektor – Pan Zenon Czyżewski, kierownik internatu – Pan Waldemar Szaniawski oraz nauczyciel języka polskiego – Pani Kamila Pyra. Etap szkolny był emocjonujący i zarazem piękny, dzięki uczestniczkom zebrani mogli przenieść się w tak inny od naszego, leśmianowski świat. Po obradach jury zadecydowało, że w kolejnym etapie konkursu, etapie międzyszkolnym w Mińsku Mazowieckim, weźmie udział Patrycja, Ewa i Laurentyna.
Choć w tym roku nie przypadło nam żadne wyróżnienie w konkursie powiatowym, cieszymy się, że mogłyśmy wziąć w nim udział i zostać współtwórcami tak ciekawego artystycznego wydarzenia.

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast