100-LECIE URODZIN JANA PAWŁA II

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,
przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”.
Jan Paweł II

Z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły nasza Placówka we współpracy z Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie zorganizowała wystawę poświęconą Papieżowi Polakowi. Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa Jego życia, osobowości i myślenia.
Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy Mu w chorobie i ostatnich chwilach…
Pontyfikat Jana Pawła II charakteryzował się otwarciem na dialog ze światem – liczne pielgrzymki zagraniczne, mediacje w sporach międzynarodowych i apele o pokój, niezwykłe spotkania z młodzieżą. Jego działalność odznaczała się troską o czytelność nauki i świadectwa Kościoła we współczesnym świecie. Wniósł istotny wkład do nauczania Kościoła przez swe liczne encykliki, adhortacje, listy apostolskie i inne dokumenty, z którymi można było się zapoznać oglądając wystawę.

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast