APEL Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

„Nasz naród jak lawa,
Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa,
Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi;
Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi.”
Adam Mickiewicz

W czwartek 3 Maja 2018r. w naszej placówce odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby uczcić to doniosłe wydarzenie z historii Polski, wychowanki grupy IV przygotowały część artystyczną, która rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczennice zaprezentowały krótką lekcję historii i patriotyzmu. Przy pomocy filmu edukacyjnego o burzliwych losach naszej Ojczyzny, przedstawiły jak doszło do pierwszego rozbioru Polski w 1772 r., a w konsekwencji do obrad Sejmu Wielkiego, podczas którego uchwalono pierwszą w Europie a drugą na świecie po konstytucji Stanów Zjednoczonych, tak nowoczesną – jak na tamte czasy – ustawę.
Wszystkim obecnym na apelu uświadomiono, że warto każdego dnia pielęgnować patriotyzm w nas samych. Montaż słowno – muzyczny przypomniał wychowankom, że każdy prawdziwy Polak powinien znać historię swojego kraju.
Było to ważne i wyjątkowe wydarzenie dla naszej placówki, a zaangażowanie w przygotowanie uroczystości oraz dojrzała postawa wychowanek są godne pochwały.

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast