DZIEŃ PAPIESKI

„Spróbuj wejść do własnego wnętrza, wniknij w głąb siebie. Przyjmij Słowo i otwórz drzwi Chrystusowi. Drzwi do Twojego serca, takiego, jakie ono jest. Nie bój się – wypłyń – teraz jest ten czas. Nie wmawiaj sobie, że jest za późno. Właśnie dziś jest najodpowiedniejszy moment. Może tak jak Piotr już nie masz siły, może już próbowałeś tysiąc razy zmieniać coś w swoim życiu, może nie masz już nadziei, jesteś znudzony ciągłymi postanowieniami, że będziesz lepszy, że się poprawisz… Może masz już tego wszystkiego dosyć, bo sobie kompletnie nie radzisz i masz świadomość swoich braków i niedociągnięć. To właśnie jest najodpowiedniejszy moment. Bo każdy z nas może sam z siebie ofiarować Ojcu Niebieskiemu właśnie nicość i grzech (…) ”

W dniu 04.04.2019 r. w tutejszej Placówce odbył się uroczysty apel upamiętniający pontyfikat Jana Pawła II jako Papieża. Montaż słowno-muzyczny był wyrazem podziwu i ogromnej wdzięczności naszemu rodakowi za jego posługę miłości Kościołowi i Rodzinie ludzkiej, że niósł orędzie wiary i nadziei współczesnemu światu nękanemu przez wojny i niesprawiedliwość oraz za to, że brał w obronę chorych, ubogich, kochał dzieci i młodzież i dla wszystkich pozostał prawdziwym Ojcem.
Wychowanki swymi występami wyraziły wdzięczność Ojcu Świętemu za troskę, miłość, dobroć, prawdę i niezwykłą osobliwość, którą każdy odczuwał po spotkaniu z Nim. Wypowiedzi przeplatane były pieśniami ulubionymi przez Papieża m in: „Barkę”— którą Papież nadzwyczaj ukochał. Dzięki takim spotkaniom nasz rodak Święty Jan Paweł II i jego nauka ciągle żyje w naszej pamięci. Apel spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i dostarczył wiele wzruszeń całej społeczności szkolnej.
Po zakończonej uroczystości wszyscy mogli skosztować papieskich kremówek przygotowanych przez nasze wychowanki.

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast