EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Iloma językami mówisz,
tylekroć stajesz się nowym człowiekiem”.
Goethe

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych, który został ustanowiony, aby zwrócić szczególną uwagę na znaczenie nauki języków oraz poprawić świadomość istnienia i szacunku dla wszystkich języków używanych w Europie. Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.
W naszej placówce obchodziliśmy ten dzień aktywnie, odbyły się różne konkursy związane z popularyzacją języków obcych: konkurs pięknego czytania poezji i prozy obcojęzycznej, dyktando angielskie, konkurs na plakat promujący naukę języków obcych, wykonane zostały również gazetki, plakaty, dekoracje. Celem wszystkich działań była motywacja uczennic do nauki języków obcych i uświadamianie korzyści płynących z ich znajomości, zachęcanie do przełamywania barier językowych, a także kształtowanie postawy szacunku wobec innych kultur. Uczennice z pomocą nauczycieli przygotowały montaż słowno-muzyczny z wykorzystaniem wielu języków europejskich. Podczas uroczystości zaprezentowane zostały wiersze i piosenki w różnych językach, scenki filmowe pokazujące konieczność nauki języków obcych, scenki filmowe prezentujące słowa dzień dobry i dziękuję w wersji obcojęzycznej. Dużym wyzwaniem dla naszych wychowanek było zaprezentowanie listy przebojów znanych obcojęzycznych piosenek. Dziewczyny świetnie sobie poradziły z tym zadaniem, co potwierdziła wspólna zabawa oraz ogromny aplauz po jej zakończeniu. Uroczystość uzupełnił konkurs wiedzy o innych językach oraz konkurs umiejętności pisania cyrylicą.
To, co działo się w szkole podczas Europejskiego Dnia Języków Obcych, pozostanie w pamięci uczestników i widzów do następnych obchodów tego dnia, na które już czekamy.

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast