„HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA!”- KONCERT KOLĘD i PASTORAŁEK

Hej, w dzień narodzenia Syna jedynego
Ojca przedwiecznego, Boga prawdziwego
Wesoło śpiewajmy
Chwałę Bogu dajmy
Hej, kolęda, kolęda!

Wspólne kolędowanie to jedna z najstarszych i najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych, którą mimo panującego reżimu epidemicznego, postanowiliśmy kultywować. W leśnej scenerii, wśród niepowtarzalnych naturalnych dekoracji, w pobliżu oryginalnego żłóbka oraz blasku płonącego ogniska, nasze wychowanki zaprezentowały najpiękniejsze kolędy i pastorałki.
Solistki, ubrane w okazałe czapki św. Mikołaja, zaśpiewały tradycyjne utwory w znakomitych aranżacjach muzycznych. Perfekcyjne wykonanie najpiękniejszych kolęd w okazałej oprawie multimedialnej wywołało wiele wzruszeń, a zapowiedzi kolejnych utworów uświadomiły ich ponadczasowość.
Nieodłączną tradycją Bożego Narodzenia, której nie można pominąć, jest otrzymywanie prezentów, dlatego wychowanki do życzeń dołączyły wykonane przez siebie piękne upominki. Kolejnym wyznacznikiem nadchodzących świąt, który wprowadził wszystkich w szczególny nastrój, były niewątpliwie smakołyki kulinarne: przepyszne pierniczki oraz wigilijny bigos.
Wspólne kolędowanie upłynęło w niezwykłej atmosferze, pełnej radości i niezapomnianych przeżyć, a wyjątkowy koncert oraz ciepłe i piękne życzenia Pana Dyrektora Zenona Czyżewskiego wywołały u uczestników głębokie duchowe przeżycia oraz refleksje nad tajemnicą narodzin Zbawiciela. Po takim preludium każdy z niecierpliwością oczekuje już tylko na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok.

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast