ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW NA ERGOMETRACH WIOŚLARSKICH

„Jeśli masz marzenie – walcz o nie! To dyscyplina i pasja.
Nie chodzi o to, ile razy coś Ci się nie powiodło – ale o to,
ile razy upadłaś i wstałaś ponownie!
Bądź dzielna i walcz o to, czego chcesz!”.
– Lady Gaga

Już kolejny raz na początku września naszą placówkę odwiedził Pan Kajetan Broniewski wioślarz, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie z 1992 r. oraz Mistrzostw Świata z 1991 r. Przyjechał do nas, aby przeprowadzić eliminacje do dziesiątego finału Mistrzostw Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich w Wioślarstwie Halowym.
Rywalizację sportową poprzedziła prelekcja i prezentacja filmów dotyczących historii polskiego sportu. Ogromna pasja i sposób przekazywania wiedzy przez znanego olimpijczyka sprawiła, że na godzinę przenieśliśmy się w świat niesamowitych przygód i zdarzeń towarzyszących najwybitniejszym polskim olimpijczykom.
W wyścigu na ergometrach wzięło udział osiem wychowanek, które rywalizowały o udział w grudniowym finale w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie. Wyścigi były bardzo emocjonujące i wyczerpujące, ale wszyscy doskonale się bawili. Za udział w zawodach dziewczęta otrzymały cenne nagrody przygotowane przez Pana Kajetana Broniewskiego.
Szczególne podziękowania należą się Panu Kajetanowi za bezinteresowną inicjatywę sportową oraz wspaniałą lekcję wychowania fizycznego.

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast