KONCERT MUZYCZNY KLERYKÓW

„Krzyże w życiu pełnią podobną rolę
jak krzyżyki w muzyce: podwyższają”.
Ludwig van Beethoven

6 października 2019 r. do Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich W Mrozach zawitali klerycy z seminaryjnego zespołu „Pokój i Dobro”, którzy zaprezentowali utwory z nowej płyty pt. „Bracia Wilcy”. W piosenkach można było usłyszeć pulsujące rytmy reggae, ostre rockowe i hardcore’owe brzmienia, franciszkański rap, pop, blues oraz country.
Bracia przedstawiają swoją działalność jako zanurzenie ich muzyki w Piśmie Świętym, by nadać jej właściwy wymiar, korzystają przy tym z żywej Tradycji Kościoła, czyli z twórczości m.in. Grzegorza z Nareku, Tomasza z Kempis, Komodiana, Kolumbana. Ponadto w treści piosenek znaleźć można również cytaty z twórczości klasyków polskiej literatury (utwór „Wieszczów psalmy”). Tematyką piosenek jest przede wszystkim tęsknota, a zarazem największa radości ludzkiego serca – Bóg. To na Jego chwałę śpiewają i rapują.
Klerycy poprzez dzielenie się swoimi talentami otrzymanymi od Boga, chcą przybliżać Go innym. Jak twierdzą: „Każdy z dziesięciu utworów znajdujących się na płycie jest owocem modlitwy oraz otwarcia się na działanie łaski Bożej przez ręce Niepokalanej, której oddaliśmy nasz zespół”.
Jednym zdaniem koncert kleryków z seminaryjnego zespołu „Pokój i Dobro” to wielkie i poruszajace wydarzenie, które zachęciło wszystkich do wspólnego śpiewania. Był to wspaniały wieczór wypełniony muzyka i osobliwą modlitwą.

Więcej informacji o zespole znaleźć można na stronie internetowej: https://pokojidobro.net/

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast