NIE DAJ SZANSY AIDS – WIEDZA RATUJE ŻYCIE

W dniu 02.12.2019 r. w ZP i SdN w Warszawie – Falenicy odbył się XXI konkurs wiedzy o HIV i AIDS.
Celem konkursu było m.in. uświadomienie młodzieży zagrożeń zdrowotnych wynikających z podejmowania nieprzemyślanych decyzji w życiu uczuciowym, przeciwdziałanie stygmatyzacji oraz dyskryminacji osób zakażonych HIV i chorych na AIDS, zapewnienie odpowiedniego dostępu do informacji, edukacji w zakresie profilaktyki HIV/AIDS. Konkurs był podzielony na trzy kategorie: wiedza teoretyczna, twórczość literacka, nagranie video.
Pod opieką pani Agnieszki Orłowskiej i pana Michała Drajkarza wychowanki naszej placówki uczestniczyły w kategorii literackiej oraz w kategorii wiedzy teoretycznej. Wyniki prezentują się następująco: Julia, Angelika i Katarzyna w kategorii wiedza teoretyczna zajęły 3 miejsce tuż za zespołem z ZP w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz gospodarzami. W kategorii pracy literackiej 4 miejsce – wyróżnienie otrzymała Angelika, a dyplomy za udział Laurentyna i Julia. Z powodów organizacyjnych w konkursie mogły wziąć udział tylko trzy wychowanki, nie oznacza to, że pozostałe wychowanki nie przyczyniły się do tak dobrego wyniku naszej reprezentacji. W okresie przygotowawczym, w ramach zajęć tematycznych oraz zajęć szkolnych, opiekunowie konkursu przeprowadzili zajęcia dotyczące problematyki HIV/AIDS.
Bardzo dziękujemy wszystkim wychowankom za udział i godne reprezentowanie naszej placówki w konkursie. Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia o tematyce HIV/AIDS pomogły Wam uporządkować zdobytą wiedzę.

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast