LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

„Laboratoria Przyszłości” to rządowy program skierowany do uczniów szkół podstawowych. Głównym celem programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Kreatywne myślenie oraz obsługa nowoczesnych narzędzi to w XXI wieku podstawowe umiejętności decydujące o rozwoju osobistym, cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny powodują to, że musimy wyposażyć nasze uczennice w odpowiednie umiejętności oraz aby nauczyły się kreatywnie myśleć. Laboratoria Przyszłości to nie tylko uatrakcyjnienie lekcji, ale też wzmocnienie procesu zdobywania i poszerzania wiedzy teoretycznej i praktycznej. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, to atrakcyjne zajęcia lekcyjne, to rozwijanie swoich zainteresowań i to nie tylko na lekcjach, ale także w ramach zajęć pozalekcyjnych.

Na początku czerwca 2023 szkoła podstawowa funkcjonująca w naszej placówce  otrzymała pierwszy pakiet wyposażenia  podstawowego  zawierającego:

Drukarkę 3D  wraz z fi lamentami;

Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami;

Stację lutowniczą

Kamerę ze statywem

Mikrofon kierunkowy

Mikroporty z akcesoriami

Zestaw oświetleniowy

Gimbal do kamery

W ramach całego Programu szkoła otrzyma od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród uczennic na łączną kwotę 30 000zł.

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast