LUBIMY POMAGAĆ

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

 

Kamerun to kraj o powierzchni 1,5-krotnie większej od Polski, położony w Afryce środkowej nad Zatoką Gwinejską i zamieszkały obecnie przez ponad 20 mln ludzi. System szkolnictwa w Kamerunie boryka się z wieloma problemami, a dzieci mają ograniczony dostęp do edukacji, gdyż ich rodzice nie mają wystarczająco dużo pieniędzy, by pokryć koszty nauki. Większość nastolatków chciałaby się rozwijać, bo mają świadomość, że edukacja to niepowtarzalna szansę na dobry start w życie. Czy wiecie w jaki sposób można im pomóc? My wiemy!

W tym celu zorganizowaliśmy zbiórkę pomocy dydaktycznych dla ubogich dzieci z Kamerunu. Nasza paczka zawierała między innymi: przybory piśmiennicze, farby, mikroskop wraz z akcesoriami, artykuły papiernicze oraz piłki do gry w siatkówkę. Wśród pracowników udało nam się zebrać odpowiednią kwotę pieniędzy, żeby sfinansować  wysyłkę naszej paczki do szkoły w Afryce. Nie sądziłyśmy, że ludzie są tak chętni do pomocy i że z takim entuzjazmem zaangażują się wspierając naszą akcję finansowo.

Wy też możecie pomóc potrzebującym, zarówno materialnie, np.: poprzez wolontariat lub wirtualną adopcję, jak i duchowo poprzez modlitwę.

Wiktoria

Więcej informacji jak pomóc dzieciom w Kamerunie można znaleźć na stronach internetowych:

 https://misje.siostryodaniolow.pl/

http://dzieciafryki.com/adopcja-serca-kamerun/

http://www.misja.doume.info/index.php

List Afryka

list przetłumaczony

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast