PIKNIK OLIMPIJSKI


W sobotę, 25 maja wzięłyśmy udział XXI Pikniku Olimpijskim, który odbył się na Kępie Potockiej w Warszawie. W przygotowanych ponad 50 strefach poświęconych najróżniejszym sportom, uczestnicy imprezy sprawdzali swoje siły m.in. w lekkoatletyce, akrobatyce powietrznej, kajakarstwie, podnoszeniu ciężarów, rugby i wielu innych dyscyplinach mając okazję bezpośrednio rywalizować z polskimi medalistami olimpijskimi. Jednym z motywów przewodnich pikniku były obchody 100-lecia założenia Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl powstał w 1919 roku) połączone z otwarciem Światowych Targów Kolekcjonerów Olimpijskich.
Naszym zadaniem była obsługa strefy wioślarskiej, w której pod nadzorem medalisty olimpijskiego, Pana Kajetana Broniewskiego można było wziąć udział w wyścigu na ergometrach wioślarskich. Niewątpliwą atrakcją naszej strefy była możliwość ścigania się z wicemistrzem olimpijskim z Pekinu – Miłoszem Bernatajtysem.
Piknik Olimpijski dał nam możliwość poznania z bliska charakteru poszczególnych sportów powszechnie znanych, a także zasad rywalizacji, przepisów, i wreszcie jego przedstawicieli, czyli sportowców olimpijczyków. Było to niepowtarzalne widowisko pełne sportowych emocji, dlatego chętnie tam wrócimy za rok.

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast