POWITAJMY MALEŃKIEGO

„Pójdźmy wszyscy do stajenki, do Jezusa i Panienki.
Powitajmy Maleńkiego i Maryję Matkę Jego”.

W myśl słów tej niezwykle popularnej polskiej kolędy, zrealizowaliśmy w tym roku kolejny projekt bożonarodzeniowy, który okazał się doskonałą okazją do kultywowania tradycji i zwyczajów świątecznych.
W tym roku powitaliśmy Maleńkiego bardzo uroczyście, a tajemnicą narodzenia Pańskiego podzieliliśmy się ze wszystkimi, którzy rozumieli ją w podobny sposób. 20 grudnia w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Mrozach, nasze wychowanki w formie montażu filmowo-muzycznego przygotowały jasełka, które w przepiękny i widowiskowy sposób, przedstawiły historię narodzenia Jezusa sprzed dwóch tysięcy lat. Wspólną wędrówkę do Betlejem uświetniły oryginalne dekoracje oraz śpiewane na żywo kolędy, tematycznie powiązane z prezentowanymi scenkami filmowymi. Dalsza część wspólnego świętowania miała miejsce przy wigilijnym stole, dzieleniu się opłatkiem i oczywiście życzeniach.
Tegoroczne jasełka okazały się również wspaniałą formą integracji ze środowiskiem otwartym. W przepięknej scenografii oraz specjalnie przygotowanych strojach, 18 grudnia nasze wychowanki przedstawiły jasełka dla Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Możesz więcej w Dębem Wielkim. Zgromadzona w restauracji Pod Dębem publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa. Szczęśliwe były dzieci ze Stowarzyszenia, ponieważ otrzymały przepiękne kolorowe poduszki, wykonane samodzielnie przez nasze wychowanki.
Widowiskowe i pełne emocji były chwile, spędzone 6 stycznia razem ze Wspólnotą Parafii Rzymskokatolickiej św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Mrozach. Podczas powitania Maleńkiego niejednej osobie zakręciła się łza w oku, a kiedy część artystyczna dobiegła końca, wiele wzruszeń wywołała nietypowa forma noworocznych życzeń w postaci słodkiego poczęstunku.
Kontynuując piękną formę przedstawień bożonarodzeniowych, przedstawiliśmy te wyjątkowe jasełka 20 stycznia w Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Mistowie, tu również podbiły one serca publiczności. O tym, że wszyscy przeżyli historię narodzenia Pańskiego w niezwykły sposób, świadczyły gromkie brawa dla występujących aktorek. Wspólną wędrówkę do Dzieciątka uświetniły na pewno przepyszne bożonarodzeniowe pierniczki, upieczone przez nasze wychowanki.
Niepowtarzalny charakter tegorocznych jasełek na pewno przypomniał uczestnikom, jak ważny jest czas Bożego Narodzenia, a spektakl Powitajmy Maleńkiego niewątpliwie skłonił do wielu przemyśleń i refleksji. Te wspólnie spędzone chwile okazały się dla wszystkich niezwykłym przeżyciem i pielgrzymką do Betlejem.

JASEŁKA W ZPISDN W MROZACH

JASEŁKA W DĘBE WIELKIE

JASEŁKA W KOŚCIELE  św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Mrozach

JASEŁKA W MISTOWIE

 

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast