SPOTKANIA Z MUZYKĄ

wychowanki wysłuchują gry na skrzypcach (2)

Mamy już za sobą kolejny miesiąc roku szkolnego 2023/24. Jak co roku w Naszej placówce odbywają się koncerty artystów Filharmonii Narodowej w ramach cyklu „Spotkania z Muzyką”.

W pierwszym semestrze odbyliśmy już wiele muzycznych podróży, poznaliśmy okolice naszej stolicy w koncercie Cztery mile za Warszawą, odwiedziliśmy magiczną akademię prowadzoną przez ekscentrycznego nauczyciela Ambrożego Kleksa w koncercie „Witajcie w naszej bajce”. Odwiedziliśmy również muzyczną metropolię – Pragę poznając twórczość Dvoraka, Smetany oraz bardziej współczesnych twórców muzyki tanecznej Karela Gotta i Heleny Vondraćkowej. Skoro mieliśmy karnawał to i oczywiście odwiedziliśmy światową stolicę samby. Niepowtarzalna w swym brzmieniu muzyka i bogactwo rytmów tanecznych wyrażających wielkie emocje zachwyciła naszą placówkową publiczność.

Podczas ostatniego koncertu w I semestrze poznaliśmy twórczość Il prete rosso czyli „Rudego księdza”. Ten wenecki kompozytor szczególnie upodobał sobie skrzypce, a jego utwór „ Cztery Pory Roku” zapewne wszyscy znają. Antonio Lucio Vivaldi stworzył ponad 500 koncertów i 35 oper.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast