STOP PRZEMOCY!

Przez pierwsze trzy tygodnie listopada nasza placówka uczestniczyła w koordynowanej przez Fundację „Po drugie…” Międzynarodowej Kampanii Społecznej „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. W ramach tego przedsięwzięcia nasze wychowanki pod kierunkiem swoich opiekunów podejmowały różne działania promujące życie bez przemocy, a także wyrażające protest przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży.
W ramach akcji odbyły się cykle warsztatów na temat rodzajów przemocy i instytucji pomocowych dla pokrzywdzonych oraz zajęcia na temat praw dziecka. Dziewczęta swój protest wyraziły w różnych formach wyrazu artystycznego. Wychowanki pod hasłem Przemocy mówię NIE! rywalizowały w zawodach sportowych. Zdecydowany sprzeciw zabrzmiał w konkursie profilaktycznym, polegającym na stworzeniu autorskiej rymowanki-wiersza pt. „STOP PRZEMOCY”. Sześć wychowanek w napisane wiersze-rymowanki włożyło ogrom serca, własnych doświadczeń i umiejętności literackich. Plastyczny wyraz swojej postawy uzewnętrznił się w wykonanych gazetkach tematycznych w każdej grupie wychowawczej, w szkole i na holu głównym placówki. Natomiast podczas zajęć rewalidacyjnych jedna z wychowanek wykonała plakaty z napisem: Stop przemocy! w różnych językach świata. Na zakończenie kampanii uczestniczki kampanii wykonały plakaty zatytułowane Mój protest przeciwko przemocy. Filmowy wymiar zyskał konkurs na hymn przeciwko przemocy, który zakończył się nagraniem teledysku do piosenki, napisanej przez jedną z dziewcząt. Zwieńczeniem całej akcji było zorganizowanie wieczornicy podczas obchodów Światowego Dnia Tolerancji.
Wszystkim uczestnikom Kampanii „19 dni….” serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w przedsięwzięciu. Miejmy nadzieję, że przesłanie „Gdy przemoc stosujesz, niczego nie zyskujesz – tylko swoją siłę marnujesz!” stanie się dla wychowanek mottem na dalsze życie.

 

 

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast