VIII FINAŁ MISTRZOSTW ZAKŁADÓW POPRAWCZYCH I SCHRONISK DLA NIELETNICH W WIOŚLARSTWIE HALOWYM

„Musisz wierzyć w siebie wtedy, gdy nikt inny w Ciebie nie wierzy,
to czyni Cię wygranym już na początku”.
Venus Williams

13 grudnia 2017 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyły się już ósme Mistrzostwa Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich w Wioślarstwie Halowym. Podczas gali finałowej w rywalizacji o główną nagrodę, czyli ergometr wioślarski, wzięły udział cztery osady z zakładów żeńskich oraz osiem osad z zakładów męskich. Nasze podopieczne: Ania i Wiktoria w wyścigu finałowym, z czasem 1 min 44 sek., zajęły drugie miejsce i po raz kolejny musiały zadowolić się srebrnymi medalami. Cenne nagrody i okazałe puchary w pełni wynagrodziły ich trud i wysiłek włożony w przygotowania do zawodów, a minimalna porażka podziałała motywująco, dziewczęta zapowiedziały ostrą walkę podczas kolejnych mistrzostw.
W uroczystościach wręczenia nagród uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości: Michał Woś – Wiceminister Sprawiedliwości, Mikołaj Pawlak – Dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich i jego zastępca Dariusz Cieślik oraz wielu innych znamienitych gości, m.in. Beata Bublewicz – inicjatorka programu „Przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży” i niezastąpiony, główny organizator mistrzostw – Kajetan Broniewski.
Po zakończeniu części oficjalnej imprezy, jej uczestnicy udali się do kina „Wisła” na film pt. „Najlepszy”, przedstawiający historię życia Jerzego Górskiego – człowieka uzależnionego od narkotyków, który mimo wielu przeciwności losu został mistrzem świata w podwójnym triatlonie.

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast