VIII POWIATOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA PROZY GUSTAWA HERLINGA-GRUDZIŃSKIEGO

„Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje”.
Gustaw Herling-Grudziński

Decyzją posłów RP jednym z patronów 2019 roku został Gustaw Herling-Grudziński. Grudziński znalazł się w tym gronie w uznaniu „słowa i czynu”, w uchwale podkreślono, że jego losy i twórczość stanowią „świadectwo cierpień człowieka, któremu przyszło przeżyć czasy totalitarnej przemocy i kryzysu wartości”.
Właśnie popularyzowanie twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego było celem VIII Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Mińsku Mazowieckim, w którym wzięły udział nasze wychowanki.
Etap międzyszkolny konkursu został poprzedzony etapem szkolnym, podczas którego wyłonione zostały dwie reprezentantki naszej placówki – Patrycja i Kasia. Dziewczęta 8 listopada zaprezentowały piękne czytanie wybranego przez siebie tekstu prozatorskiego Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Bibliotece Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne czytanie, laureatom, a w szczególności Patrycji, która otrzymała wyróżnienie, serdecznie gratulujemy!

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast