WYCIECZKA DO PARKU LINOWEGO W BROKU

“Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością
chwil, które zapierają dech w piersiach”
Maya Angelou

Dnia 11 maja w ramach programu „Cudze chwalicie……-odkrywamy Mazowsze” odbyła się wycieczka do Parku Linowego w Broku. Wspaniała lokalizacja parku tuż nad rzeką Bug oraz znajdujące się w nim trasy były bardzo piękne i pełne niespodzianek. Na początek, instruktor szczegółowo zapoznał nas z regulaminem i zasadami korzystania z obiektu. Następnie omówił i pokazał wszystkie dostępne trasy, zróżnicowane pod względem stopnia trudności, od treningowej zaczynając a na wysokiej i tandemie kończąc. Po zapoznaniu z trasami nastąpił pierwszy trudny moment wycieczki, czyli egzamin sprawnościowy z poruszania się i obsługi sprzętu zabezpieczającego. Cała grupa pomyślnie zdała test, więc mogliśmy ruszyć na trasę, aby sprawdzić swoje siły i charakter w ekstremalnych warunkach.
Na każdym odcinku mogłyśmy spodziewać się wielu ciekawych zadań. Nikt z nas nie miał większego problemu z przejściem zaprojektowanych ścieżek, czasem wystąpiły chwile strachu, ale w końcu po to jest stworzony taki park, aby poczuć trochę adrenaliny :). Po kilkugodzinnej zabawie w parku, zmęczeni i dumni ze swojej sprawności udaliśmy się na półgodzinny odpoczynek oraz ciepły posiłek z grilla. To nie był jeszcze koniec atrakcji w tym dniu.
Gdy już odpoczęliśmy, wsiedliśmy na rowery, aby pokonać 15 kilometrową trasę rowerową im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego biegnącą z Broku do Ostrowi Mazowieckiej. Na trasie mogłyśmy zobaczyć wiele zabytków oraz poznać walory przyrodnicze Nadburzańskiego Parku Krajobrazowego.
Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń i emocji, i chociaż byliśmy obolali po parku linowym to jednak szczęśliwi i zrelaksowani. 🙂

Ewa 🙂

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast