ZABAWA ANDRZEJKOWA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W MIENI

„Nalejcie wosku na wodę, ujrzycie swoją przygodę.
Słychałam od swej macierze, że która mówi pacierze,
w wigiliją Jędrzeja Świętego ujrzy oblubieńca swego.”
Marcin Bielski

28 listopada 2017 r. wychowanki wzięły udział w dorocznej zabawie andrzejkowej, zorganizowanej przez naszych przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej w Mieni. Tradycyjnie, jak w poprzednich latach, dziewczęta wystąpiły w roli wróżek. Przygotowane „wróżby z humorem” wprawiły mieszkańców domu i zaproszonych gości w wesoły nastrój. Dziewczęta tworzyły taneczne korowody, integrując we wspólnej zabawie wszystkich obecnych. Ewa oraz Daria i tym razem przygotowały dla pensjonariuszy coś od siebie, mianowicie krótki program artystyczny. Dziewczęta zaśpiewały kilka piosenek i przedstawiły nową choreografię taneczną pt. „Usłysz motyla”, którą przygotowały specjalnie na tą okazję.
Przechodzące z pokolenia na pokolenie zwyczaje i obrzędy są świadectwem naszych korzeni, kultywując obrzędowość tworzymy wspaniałe więzi łączące ludzi w wychowawczej wspólnocie.
Za wesołe, andrzejkowe spotkanie młodzieży, dziewcząt i chłopców z okolicznych szkół oraz ośrodków z zacnymi przyjaciółmi z Mieni bardzo serdecznie dziękujemy.

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast