ZAKŁADOWY TURNIEJ W DARTA

„Nie to ważne w co się bawić, a jak i co się przy tym myśli i czuje. Można rozumnie bawić się lalką, a głupio i dziecinnie grać w szachy. Można ciekawie i z fantazją bawić się w straż, pociąg, polowanie, w Indian, a bezmyślnie czytać książki.”
Janusz Korczak

Kto wymyślił grę w darta, tego do końca nie wiadomo. Niektóre zapiski historyczne sugerują, że ta dyscyplina bierze swoje początki od rywalizacji pomiędzy wojownikami, którzy w wolnym czasie między kolejnymi bitwami, nie wiedząc, co ze sobą zrobić, relaksowali się przy takiej właśnie grze. Na początku żołnierze rzucali krótkimi strzałami w powierzchnię pnia drzewa, wkrótce zaczęły pojawiać się regionalne zasady i gra zaczęła być popularna wśród społeczeństwa. Obecnie Dart jest zarówno profesjonalnym sportem, jak i tradycyjną lokalową rozrywką, bardzo popularną w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Skandynawii, Stanach Zjednoczonych oraz w wielu innych krajach.
Grę Dart spopularyzowaliśmy również w naszej placówce, stąd też w piątek 30 marca dziesięć wychowanek stanęło ze sobą w szranki, aby wyłonić mistrza rzutu lotkami do tarczy. Rywalizacja była bardzo zacięta i emocjonująca, a rozstrzygnięcie turnieju zaskakujące, gdyż główne faworytki do zwycięstwa musiały zadowolić się drugim i czwartym miejscem. Ostateczna kolejność zawodów:
I miejsce – Kinga
II miejsce – Karolina
III miejsce – Daria
Gratulujemy zwyciężczyniom zawodów i zachęcamy do gry, bo Dart ma wspaniałą cechę: w rywalizacji nie jest ważny wiek, wzrost, siła ani płeć. W Darta zagrasz prawie z każdym – z chłopakiem, bratem, siostrą, mamą, a nawet z babcią lub dziadkiem. Dobra zabawa gwarantowana!

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast