DZIEŃ KOBIET

„Fantazja i odwaga nigdy pięknej kobiecie szkody nie czynią”
Józef Ignacy Kraszewski

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w naszej placówce odbyło się spotkanie, podczas którego wszyscy wspólnie świetnie się bawiliśmy. Gospodynie imprezy – Wychowanki zadbały o dostarczenie wszystkim przybyłym gościom ogromnej dozy pozytywnych emocji. Dziewczęta zaskoczyły nas odwagą i fantazją, prezentując przygotowany program na to popołudnie. W pierwszej części spotkania poznaliśmy historię obchodów Dnia Kobiet na świecie: od czasów rzymskich matronaliów, przez dążenia i działania pań do uzyskania równouprawnienia kobiet i mężczyzn w XIX wieku, obchody tego święta po II wojnie światowej, aż po współczesność. Następnie wychowanki prezentowały monologi, wiersze, aforyzmy tematycznie związane z naturą oraz rolą pań w kształtowaniu współczesnego świata. „Być kobietą w dobrym stylu, muzą dla poetów, adresatką wielkich wzruszeń, zdobywać szczyty nad chmurami, pokonywać przepaści bez dna” – takie treści przebrzmiewały w ich radosnych występach.
Dzień Kobiet to taki dzień, w którym dziewczęta postanowiły na nowo i na wesoło zastanowić się nad naturą kobiet, zaktualizować kobiecy obraz. W tym celu do wspólnej zabawy zaprosiły przybyłych panów. Ile było radości i śmiechu, gdy panowie malowali farbami wizerunek współczesnej kobiety – wg inwencji własnej i poetyckich sugestii, pobudzających ich wyobraźnię! Największą niespodzianką spotkania były wokalne występy naszych dziewczyn. Aranżacje piosenek były bardzo ciekawe, tym bardziej że zaśpiewały również te wychowanki, które wcześniej nie zdradzały nam takich talentów. Długo można by relacjonować przebieg Dnia Kobiet w placówce, na pewno pozostanie on w naszej pamięci.
Wszystkim dziewczętom bardzo dziękujemy za przygotowanie tak miłego popołudnia, za życzenia, które z okazji Dnia Kobiet, a także Dnia Mężczyzn nam składały.

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast