„Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę”
Święty Augustyn

Tak nas zafascynowały w ubiegłym roku Siedlce, że postanowiliśmy do nich ponownie przyjechać. Nasze wychowanki podczas jednodniowej wycieczki odwiedziły Muzeum Diecezjalne, w którym zabytki sztuki sakralnej prezentowane są w niecodziennej i ciekawej formie. Pobyt w muzeum i spotkanie z eksponatami okazało się fasynującą i pełną refleksji podróżą w przeszłość, którą dopełniła/uwieńczyła Ekstaza św. Franciszka – jedyny w Polsce obraz El Greco. Podczas wycieczki wychowanki odwiedziły rozgłośnię Katolickiego Radia Podlasie, poznały pracę redakcji, a także mogły wypróbować swoje umiejętności redaktorskie i nagrać krótkie wypowiedzi.
Ze sposobami pomiarów pogody i przyrządami w ogródku meteorologicznym wychowanki zapoznały się w Instytutcie Meteorologii i Gospodarki Wodnej Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej, teraz nie obce im już są: laserowe mierniki podstawy chmur, deszczomierze, wodomierze czy termometry gruntowe.
Przejeżdżając przez Iganie nie mogliśmy pominąć pomnika upamiętniającego zwycięską bitwę stoczoną przez wojska polskie pod dowództwem generała Ignacego Prądzyńskiego w 1831 roku. Zatrzymaliśmy się więc na chwilę, aby przypomnieć tło historyczne wydarzenia oraz oddać hołd bohaterom powstania listopadowego.
Wycieczka upłynęła w miłej atmosferze i pozostawiła wiele pozytywnych wrażeń oraz utwierdziła nas w przekonaniu, że miastem, do którego warto wracać i które odkrywa coraz to nowe uroki są na pewno Siedlce.

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast